0
0,00
0
Vodotesni Nahrbtnik DryTide
Dež? Ni problema.

Za vse, ki uporabljate tako imenovane dry bage – vodotesne torbe, je sedaj na voljo nekaj boljšega – vodotesni nahrbtnik. Torbe so sicer super za shranjevanje oblek in opreme in njihovo zavarovanje pred vodo vendar pa sta me pri njih vedno motili dve stvari. So zelo neudobne in nerodne za prenašanje na daljše razdalje, ali jih nosimo v roki, ali ozki trakovi režejo v rame, zaradi gumjastega platna pa se potimo v hrbet. Obenem pa se v njih stvari hitro “izgubijo”.  Manjši predmeti ponavadi končaju na dnu torbe kjer jih potem iščemo in lovimo. Vodotesni nahrbtnik DryTide rešuje oba ta problema.

DryTide nahrbtnik je združil prednosti navadnih nahrbtnikov in vodotesnih torb. Zaradi udobnih naramnic, podloženega hrbta ter pasu za okoli bokov lahko DryTide ruzak uporabljamo za enako kot navadni nahrbtnik. Lahko ga uporabljamo za potovanja, hojo, planinarjenje, pol ure nošnje od letališča do avtobisne postaje naenkrat ni več problem, obenem pa no naše stvari na varnem. DryTide ruzak lahko namreč dobesedno vržemo v morje, pa bodo vse naše stvari ostale suhe. Narejen je namreč na enak način kot vodotesne torbe, uporablja pa tudi napredne in drage vodotesne zadrge za zunanje žepe. Besedi “vodotesno” in “vodoodporno” se danes uporabljata precej sproščeno in lahko pomenita marsikaj, od tega da nahrbttnik prenese hiter tek po dežju od hiše do avta, do tega da ga lahko vržemo v vodo. Za bolj podrobno razlago, zakaj je neka stvar dejansko vodotesna, predlagam branje vodiča na DryTide strani (v angleščini).

DryTide nahrbtnik na supanju

Zato je DryTide primeren najprej seveda za supanje. Lahko ga pripnemo na sup in gremo na izlet na bližnji otok, potem pa ga uporabimo še za sprehajanje po otoku. Potem pa še za vse ostale športe in dejavnosti, kjer smo v stiku z vodo – kajak, rafting, kanu, prevažanje s čolnom, jadrnico, raziskovanje rečnih sotesk, trekking skozi deževni pragozd… Ne gre samo za primere, ko bomo dejansko v stiku z vodo, gre tudi za zavarovanje pred nepredvidljivim. Boljši navadni nahrbtniki prav tako prenesejo nekaj dežja, ampak v ozadju možganov je vedno skrb – ali bo vse ok, ali bodo moje obleke ostale suhe, ali je moj laptop na varnem? DryTide nahrbtnik odžene te skrbi stran. Od močnega dežja do nerodnosti in padca v morje, vsebina nahrbtnika je na varnem.

Poleg zaščite proti vodi pa se lahko uporablja tudi za zaščito elektronike pred prahom in peskom. Suhe pokrajine z obilico peska in vetra, puščave, kjer veter prinese mivko prav v vse kotičke, so za elektroniko celo bolj nevarne kot voda. Tudi v tem primeru je rešitev vodotesni nahrbtnik.

Za več informacij in nakup DryTide nahrbtnika: drytidegear.com

Sicer pa preberite tudi nasvete za večdnevne SUP izlete po morju.

DryTide

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X